GoW 2 na PC ???

Autor:Robert Rosí | 01.11.2009

Tímto článkem se nesnažím zvýšit naději na to že GOW2 (Gears of War 2) vyjde i na PC, ale rád bych shrnul veškeré informace, které doposud jsou.Moc dobře si pamatuji na listopad 2006, kdy se každou chvíli očekávalo vydání GOW (Gears of War) na konzoly. Tehdy se sám velký Cliff Bleszinksy, šéfdesignér EPIC zapřísáhl že konverze na PC nebude. A ejhle, ona do roka a do dne byla a dokonce rozšířená. Zřejmě se pohled EPICU dosti změnil , protože začali tvrdit , že GOW na PC bude mnohem lépe propracovaná a zvládne více , nežli konzolová verze.

Jak to bude s dvojkou?

Každý by si asi řekl, že když byla jednička na PC tak i dvojka musí vyjít. Ale nejsem si zcela jist , jestli to bude stejné jako s jedničkou. U dvojky jsem více skeptický. MS (Microsoft), který se nyní soustředí mnohem více na vývoj her na x-box 360, tomu také není nakloněn. A kluci z EPICU už vůbec ne. Hlavní dva problémy , které zmiňují je pirátství a optimalizace hry pro grafické karty na PC.
No s tím pirátstvím by to člověk dokázal i pochopit, i když se dvojka objevila na internetu ještě dříve , než bylo oficiální vydání, kdy to vynesl zaměstnanec firmy, u které si EPIC nechal lisovat média. Ale to, že by hru bylo složité optimalizovat na velký počet grafických karet, které jsou na trhu, mi přijde dosti uhozené. Přece samotný vývoj dvojky se samozřejmě dělal na PC a používali k tomu osvědčený a vylepšený UNREAL ENGINE 3.5, který je podle mého názoru jedním s nejpoužívanějším na PC, (tedy verze3.0). No a třešinka na dortu... Mark Rein viceprezident EPICU je členem PC gaming Alliance což je seskupení pro podporu PC her. No zřejmě ani to nepomáhá...


Závěrem
No a jak to vidí například pan Schovanec z internetového obchodu X-ZONE? Špatně, podle jeho slov se jednička prodávala oproti té konzolové mizerně. A pokud by se dvojka na PC přece jenom vydala, stála by něco kolem 1400kč bez české lokalizace a CD projekt by pravděpodobně od ní dal ruce pryč. Já osobně mám na věc podobný pohled, i když v hloubi srdce tajně doufám že ji přece jenom vydají a bude to ještě větší pecka než na konzoly, ale už to trvá dost dlouho a informace pořád žádné.Osobně tomu dávám 20% že vyjde. A myslím si, když nás EPIC tak rozmlsal jedničkou tak ať i tu dvojku na to PC hodí. No nic jiného nám asi nezbývá než čekat, čekat a čekat.

Hry na PC | Mafia II | Mafia I | Battlefield 2 | Warcraft III | Vietcong | Copyright © 2009 hrynapc.net