Zbraně-CoG

Autor: | 09.06.2009

Pistole Snub

 

Standartní zbraň vojáků koalice. Snub střílí tak rychle, jak rychle dokážete klikat myší,  nejlépe hodí na sražení nepřátel v Gears of War. Stačí příjt k nepříteli a tlačítkem F sarančáka umlátit, anebo když je Locust na zemi, pak stačí pouze zmáčknout tlačítko E a tím svému protivníkovi ušlápnete hlavu. Tato záložní zbraň má také střední zoom. Snub má 12 nabojů v zásobníku. V herní komunitě se jí přezdívá "Cog pistols" nebo "Pea Shooter". Snub se používá především v kritických situlacích, například když vám dojde munice v Lanceru. Tato zbraň nenapáchá moc škody v rukou nováčka, ale v rukou zkušeného hrače se stává smrtící zbraní a co víc, uživatel si na ní může zvyknout více než na Lancera. Snub je poloautomatický a má střední zoom pro lepší přesnost. V multiplayeru je velice nebezpečná, ale nesmí být v rukou začátečníka, který s ní neumí. Dávají se s ní parádní headshooty, u kterých vám garantuji, že se vždy rozčílíte.

 

 

Výrobce: Koalice

Kapacita zásobníku: 12 ran

Ráže: 50 kal

Přesnost: vysoká

Zoom: střední

Dostřel: střední

Snub

Snub


Bolo Granade

I když tyto granáty mají Lokustí vzhled, vymyslela jej koalice. Tyto granáty mají zvláštní odjišťovací systém, který pracuje na bázi roztočit, roztočením oddělit hlavu od spodku granátu a pak jen hodit, při míření se vám na monitoru zobrazí modrá linka, která je zakončena impulzující modrou tečkou, která ukazuje místo dopadu. Házení granátu je někdy velmi nepřesné a jestli se chcete trefit do daného místa přesně, musíte využívat zaměřování, což vcelku zdržuje, ale granáty se mohou házet i na slepo, což je ale velmi nepřesné. V multiplayeru je s Fragem dobrá zabava, pomocí tlačítka F můžete na protivníka granát přilepit, této situlaci rád říkám "Chiping". Granáty Bolo se rozdělují na dva druhy Frag a Smoke. Frag jsem vám teď alespoň trochu přiblížil, tak vám napíši          o Smoke. Smoke se dá použít jen v multiplayeru, používá se především pro kouřovou clonu proti sniperům, ale je jeden problém a to ten, že smoky neplní svoji povinnost a snipeři se do headky stejně většinou trefí. Ve druhém díle smoky mají omračovací schopnost.

 

Výrobce: Koalice i Locusti

Kapacita zásobníku: 4 granáty

Ráže: N/A

Přesnost: nízká

Zoom: ne

Dostřel: střední

Frag

Bolo

 

Brokovnice Gnasher

Gnasher je vhodná pro blízká setkání s Locusty. Má výbornou palebnou sílu na blízko. Ingenýři, kteří tuto zbraň vyvíjeli, chtěli, aby se s Gnasher dobře manipulovalo, a proto Gnaher dostala takzvanou "ever-action" (stejná páka jakou má puška Winchestrovka). Gnasher má 12 ran v těle, jako normální brokovnice a každá rána má v sobě kolem 4-6 broků. Gnasher má velmi dobrou učinnost od 3 do 4 metrů, z toho vyplívá, že je na dálku nepoužitelná, ale občas se mi stává, že dám brokovnicí HeadShoot na deset metrů. Brokovnice se moc v singleplayeru neuplatní, ale v multiplayeru je s ní veliká zábava, jelikož sundavá hráče na jednu dobře mířenou ránu, a když se vám povede zabít hrače tak, že mu zůstanou na zemi jen nohy, tak se občas i zasmějete, proto si ji oblíbila šílená většina populace hráčů Gears of War.

 

Výrobce: Koalice (používájí Locusti)

Kapacita zásobníku: 12 ran

Ráže: 50 kal

Přesnost: vysoká(na krátkou vzdalenost)

Zoom: ne

Dostřel: nízký

 

GnasherLehký kulomet Lancer

 

Lancer má už dlouhou historii. Byl používán už před Pendiumskými válkami. První prototyp se objevil  v republikánských válkách, ale v té době to nebylo to co známe dnes, vojáci si často stěžovali, že se Lancer často zasekává  a je nepoužitelný při boji na blízko ( v té době Lancer neměl řetězový bajonet ). V den vylíhnutí  se Lancer dostal do první linie, ale následky byly horší než v republikánských válkách, jelikož Locusti byli fyzicky zdatní a byli vycvičeni jen pro boj. Vojáci koalice umírali po desítkách. Tento model byl použit v průběhu jednoho roku po Dni výlíhnutí. Koalice se rozhodla pro změnu, chtěli, aby se jejich zbraň stala symbolem vojáků Koalice. Vědci se tedy dali do práce a za pár dní byla úplně nová zbraň. Lancer se zlepšil v mnoha vlastnostech, například vylepšené míření a kadence, kapacita zásobníku, ale hlavně motorový bajonet pro boj na blízko. Tento model je už to co známe dnes, spolehlivý a velice přesný Lancer, vojáci si Lancera více oblíbili, stal se tažným koněm všech jednotek koalice. Boje proti Locustům byly s daleko menšími ztrátami na životech než z prvním modelem. Když Locusti okusili sílu této zbraně, rozhodli se ji přidat i do vlastních řad, konkrétně Theronským strážím, kteří mají ve zvyku často používat motorový bajonet. Tento model můžete  vidět v prvním dílu Gears of War. Ve druhém dílu se zbraň moc nezměnila, jen se trochu zkrátila a zmenšila kapacita zásobníku, ale hlavně se už nezasekává motorová pila.

 

 

 

Výrobce: Koalice

Kapacita zásobníku: 60 ran

Počet zasobníků: 11

Ráže: N/A

Přesnost: střední

Zoom: ne

Dostřel: střední

Lancer 1

Lancer

Lancer 3


Dalekohledná odstřelovací puška

 

Nejpoužívanější zbraň všech mistrů, co hrají Gears of War. Lidé si ji oblíbili, protože tato zbraň zabíjí na jednu ránu do hlavy a je zakončena parádním výstřikem z hlavy(tedy spíše z toho, co po ní zůstalo). Má velice silné střelivo a je výborná na srážení nepřátel, jelikož má velkou pažbu. Když je to odstřelovačka, tak každého z vás asi napadne, že by měla mít puškodled, tento puškohled má 3x zoom a hranaté hledí, které v Gears of War 2 zmutovalo na kulaté. Tady máte pár důvodu proč je ta sniper tak oblíbená.

 

Výrobce: Koalice (používají i Locusti)

Počet střel: 24

Ráže: N/A

Přesnost: vysoká

Zoom: optika

Dostřel: velký

Dalekohledná odstřelovací puškaKladivo Úsvitu

Kladivo bylo vytvořeno asi 4 roky prěd dnem vylíhnutí, používala jej strana UIR, ale později byla tato technologie ukradena CoG. Kaldivo se většinou používalo ke zničení továren na munici a dalších strategických cílů. Kladivo se skládá ze dvou věcí a to orbitrálním satelitem vybaveným takzvaným "imulsion" a laserovým idenfikátorem, kterým se daná  pozice zaměří. Kladivo nemůžete použít kde chcete, musíte být na otevřeném prostoru a satalitní družice se musí nacházet nad danou oblastí. V Gears of War se Kladivo Úsvitu používá na větší sarančata (například Corpsers, Brumaks a hlavně Berserkers). Je to jedinná zbraň, která dokáže proniknout kůží Berserkers. Satalitní paprsek se po cca 7 sekundách musí nabít a po nabití můžete opakovat střelbu. Když zamíříte a vystřelíte z kladiva, vznikne velký výbuch a vše, co je od paprsku méně než 4 metry, se rázem rozpadne. Kladivo je velmi účinná zbraň, ale  má málo přístupových bodů, kde se z kladiva dá střílet. Když jste zaměřeni, tak to poznáte podle toho, že slyšíte krátké zapípání, ale když toto zapípání slyšíte, tak už je většinou pozdě.

 

Výrobce: Koalice

Kapcita zásobníku: nekonečno

Ráže: sat. paprsek

Přesnost: vysoká

Zoom: ne

Dostřel: střední

Kladivo Úsvitu

Kladivo Úsvitu


Těžký kulomet  Chainsaw

Tento těžký kulomet pracuje na takzvanemám principu "Gatling-gun" to znamená, že při střelbě se hlaveň otáčí po ose střely, což znamená, že zbraň se méně zahřeje a bude mít větší výdrž. Chain je poháněna elektromotorem na rozdíl od její setry Troiky. Chaina uvidíme v posledním aktu v jedničce a pak vás pude provázet i ve druhem dílu, kdy bude hrát větší roli.

 

Výrobce: Koalice

Kapcita zásobníku: nekonečno

Ráže: N/A

Přesnost: nízká

Zoom: střední

Dostřel: střední

Chain gun


Lightmass bomb

Údajně ji vyrobil Dr. Lightmass Helen Cooper. Lightmass funguje jako torpédo, což se hodí pro zaplavené tunely imulzí. Předtím, než se vydá do akce, musí mít bomba přesné údaje a zmapování tunelů Locustů, k čemuž sloužil Rezonátor(zvukové mapovací zařízení), ale tento pokus se nezdařil, protože rezonátor nezmapoval tunely všech sarančat, jelikož tam neměl dosah. Proto se musely použít záznamy Adama Fenixe. Lightmass uvidíte na konci pátého aktu po smrti RAAMa v konečné cutsceně. Tato bomba nevybuchuje tak, jak to známe, ale na vysokých frekvencích chvění, kdy bomba dokáže zníčit i celé velitelství Locustů.

 

 

Výrobce: Koalice

Kapcita zásobníku: N/A

Ráže: N/A

Přesnost: vysoká

Zoom: nic

Dostřel: daleký

Lightmassbomb

Lightmassbomb

 

 

Hry na PC | Mafia II | Mafia I | Battlefield 2 | Warcraft III | Vietcong | Copyright © 2009 hrynapc.net